Keďže sme už od začiatku chceli pomáhať, vybrali sme si organizáciu UNICEF, jedným z dôvodov bolo že je zameraná na deti. Keďže láska k deťom nás spájala vybrali sme si ju na začiatok. Ako sme sa rozrastali typické zbierky nám nestačili a preto sme sa rozhodli vykonávať aj iné aktivity.

 

Týždeň modrého Gombíka (TMG)

Je akcia, ktorou sme začínali a je známa nie len pre naše okolie ale pre celé Slovensko. Ako aj ostatné aktivity stala sa našou každoročnou tradíciou a postupne sa do nej zapájalo viac a viac študentov či základných a stredných škôl.

 

Vianočná pohľadnica

Aj táto aktivita je vlastne zbierkou ktorou sme začínali, a vyzbierali čo najviac peniažkov ktoré šli rovno na pomoc deťom.

 

Perníčkovanie  

Sa stalo jedným z milých "stretiek" kde nám dobrá duša dobrovoľníka poskytla svoj príbytok a my sme mohli ukázať naše pekárske a zdobiace zručnosti. Jedno viedlo k druhému a tak perníčky ktoré sme napiekli dostali úlohu tovaru v našej Mikulášskej burze.                  

 

Mikulášska burza

Je prvá z akcií ktorá prebieha reálne na škole aj počas vyučovania. Na chodbe staviame "stánok" v ktorom máme naše výrobky, : perníčky, muffiny ale aj sponzorské Unicef veci. Táto burza bola vždy spojená aj s prednáškami pre spolužiakov a to každý rok na inú tému.

 

Ples

Je jednoznačne našou favorizovanou akciou, ktorej prípravy nás vždy stoja najviac času a úsilia. No efekt je zaručený! Viedla nás k tomu nie len vízia skvelej zábavy ale aj to že sme výťažok posielali práve tam kde to potrebovali.

 

Onkológia

Nebolo vždy jednoduché sa zapojiť do tejto akcie. Vždy sme ale odchádzali s dobrým pocitom, keď sa nám podarilo vyčariť deťom úsmev na tváričke. Každoročne navštevujeme onkológiu v Košiciach, v období pred Vianocami. Pripravíme si program a taktiež nejaké balíčky ktoré potešia tieto de