Kto sme?

Sme skupinka mladých ľudí, ktorým nie je ľahostajné ich okolie a nemáme problém pomáhať iným. Stretávame sa od 1.septembra 2009 ako školský krúžok, ktorý bol založený s úmyslom pomáhať pri zbierkach Slovenskéh

o výboru pre Unicef. Konkrétne: Modrý gombík a Vianočná pohľadnica, ktoré sa do vtedy vo Vranove nad Topľou neorganizovali. Keďže nám zbierky "nestačili", snažili sme sa skupinovú silu zapojiť aj do iných aktivít, ktoré sa stali našimi tradíciami. Medzi tieto aktivity patrí:

 

 školský ples, návšteva onkológie, mikulášska burza, perníčkovanie a iné. 

 

KMD sme postupom času prestali vnímať ako typický školský krúžok. Začali sme naberať "iné rozmery". Stretávali sme sa v škole ale aj po nej. 

 

"Čo viac si môže človek priať, ako nájsť ľudí s rovnakou "krvnou skupinou" ?"  My sme sa však naozaj našli. Keď sme sa začali stretávať aj mimo školy náš klub začal naberať na sile. Boli sme zohraná skupinka. Pomáhali sme nielen iným, no aj sebe navzájom. V dnešnej dobe je málo ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať iným. My sme práve tí, ktorí pomáhajú nezištne,s láskou a radosťou. 

 

Veľa krát sme sa stretli s otázkami typu, : "Prečo to robíte?" Čo z toho máte?". To čo robíme má pre nás veľký zmysel. 

 

"Naučili sme sa byť lepšími ľuďmi. Možno sme nezmenili svet, no určite sme začali meniť seba. A my ovplyvňujeme naše okolie. Tak predsa teda meníme svet okolo nás, a pevne veríme že v lepší. Vytvárame si svoj malý svet plný skvelých ľudí, úžasnej atmosféry, pevných priateľských vzťahov a chceme tento náš svet ponúknuť aj Vám!"